Рөстәм Миңнеханов Татарстан Республикасы Президенты кадрлар резервының яңа составы белән очрашты

2022 елның 9 июне, пәнҗешәмбе

7 июньдә Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов Татарстан Республикасы Президентының кадрлар резервының яңа составы белән очрашты, анда ТР Иҗтимагый палатасы Рәисе урынбасары Тимур Кадыйров та катнашты.

Татарстан Президенты кадрлар резервы составына кергән барлык кешене котлады һәм конструктив эш теләде.

Рөстәм Миңнеханов хәбәр иткәнчә, республикада идарәче кадрларны сайлап алу һәм әзерләүгә зур игътибар бирелә. Ул кадрлар резервы белән эшләүдә остазларның җитди ролен һәм алар җитәкчелегендә республиканың социаль-икътисадый үсешенә юнәлдерелгән проект булдыру мөмкинлеген билгеләп үтте.

Барлык резервчылар да, экспертларны җәлеп итеп, махсус укытудан тыш, республика оешмаларында һәм предприятиеләрендә, дәүләт хакимияте органнарында яки муниципалитетларында стажировка узачак. Бу аларга идарәчеләргә мөмкинлекләрне бәяләргә мөмкинлек бирәчәк. Шулай итеп, муниципалитетлар башлыклары һәм министрлар алар өчен проблемалы моментларны җентекләп тикшерәчәк һәм, шәхси тәҗрибәдән чыгып, аларны хәл итүнең иң нәтиҗәле ысуллары белән уртаклашачак.

Татарстан Республикасы Президентының кадрлар резервында катнашучыларның барысы да министрлыкларда, муниципалитетларда яки ведомствога караган оешмаларда җитәкче вазифаларга вакантлы эш урыннары барлыкка килгәндә кандидатлар сыйфатында карала. Әйтик, 27 майда Татарстан Республикасы Президенты кадрлар резервында катнашучыларның идарә вазифаларына билгеләнгәндә өстенлеккә ия булуы турындагы Указга кул куйды (хәзер исемлектә барлыгы 192 резервчы).

Татарстан Президенты белән очрашу барышында резервчыларның һәркайсы үзе һәм проектлары турында кыскача сөйләде.

Кадрлар резервында катнашучылар белән очрашуда Татарстан Республикасы Дәүләт Советы Рәисе Фәрит Мөхәммәтшин, Татарстан Республикасы Премьер-министры Алексей Песошин, Татарстан Республикасы Президенты Аппараты Җитәкчесе Әсгать Сәфәров, Татарстан Республикасы Премьер-министры урынбасары Ләйлә Фазлыева һәм башкалар катнашты.