Татарстан Республикасы Иҗтимагый палатасы Рәисе урынбасары Мөнир Гафиятуллин Татарстан Республикасында сәнәгать продукциясенең законсыз әйләнешенә каршы тору комиссиясе утырышында катнашты

2024 елның 19 июне, чәршәмбе

18 июньдә Татарстан Республикасы Сәнәгать һәм сәүдә министрлыгында Татарстан Республикасында сәнәгать продукциясенең законсыз әйләнешенә каршы тору комиссиясе утырышы узды. Татарстан Республикасы Иҗтимагый палатасын рәис урынбасары М. М. Гафиятуллин тәкъдим итте.

1. Социаль әһәмиятле учреждениеләргә һәм кибетләргә ялган балык продукциясе (консерваланган әйберләр) китерү турында. Проблемалар һәм мөмкин булган хәл итү юллары (Татарстан Республикасы буенча Ветеринария һәм фитосанитария күзәтчелеге буенча Федераль хезмәт идарәсе);

2. Татарстан Республикасында тәмәке һәм никотинлы продукция әйләнешен контрольдә тоту нәтиҗәләре турында (Кулланучылар хокукларын яклау һәм кеше иминлеге өлкәсендә күзәтчелек буенча федераль хезмәтнең Татарстан Республикасы буенча идарәсе).