Венера Ганиева Республика балалар хастаханәсе пациентларын Халыкара балаларны яклау көне белән котлады

2024 елның 4 июне, сишәмбе

31 майда Казандагы Гаилә йортында РБКХнең нәни пациентлары һәм аларның ата-аналары өчен Балаларны яклау көне уңаеннан бәйрәм узды. Балаларны үзенең кафедрасы укытучылары һәм студентлары белән берлектә, Россия Федерациясенең һәм Татарстан Республикасының халык артисты, КазГИК югары сәнгать мәктәбе факультетының халык җырларын ялгыз (соло)  җырлау кафедрасы профессоры һәм мөдире Винера Ганиева котлады.

Ел саен «Өйдән ерак өй» балалар өчен бәйрәм оештыра. Бүгенге көн дә искәрмә түгел. Бу бәйрәм татлы ризыклардан, туктаусыз күңел ачулардан, балаларның шаян көлүләреннән, шатлыкларыннан һәм бүләкләреннән башка үтми.

Венера Ганиева һәм кафедра доцентлары Гыйльмира Бабаева һәм Альбина Кустяева җитәкчелегендәге халык җырларын ялгыз (соло) җырлау кафедрасы укытучылары һәм студентлары бәйрәм программасын әзерләделәр. Халык артистларның матур җырларын рәхәтләнеп тыңлады. Алар бәйрәм кунакларына музыка көче, мәхәббәт һәм гаилә ярдәме барлык авыруларны җиңәргә сәләтле икәнен исбатладылар. Артистлар ярдәмендә концерт бик җылы һәм дуслык атмосферасында узды.

«Хәйрия чараларын оештыру безнең яхшы традициягә әверелде. 11 ел дәвамында без КАЗГИКТА ФДБОУ югары сәнгать мәктәбенең сольный халык җырлау кафедрасы студентлары һәм укытучылары белән гаилә йортында концерт театральләштерелгән программалар оештырабыз һәм тәкъдим итәбез. Бүген балалар әкиятләре һәм мультфильмнары әсәрләреннән программа әзерләнде. Балаларның больницада дәвалануларына карамастан, алар актив һәм бүген безгә җырлап, табышмаклар чишкәннәре бик сөендерә. Бүген без бүләк иткән уңай эмоцияләр балаларга тизрәк савыгырга ярдәм итәр дип ышанабыз», – дип уртаклашты Винера Әхәтовна.

Традиция буенча, ашханәдә барысын да зур торт һәм «Некрасов групп» компаниясеннән күп-күп тәм-томнар көткән иде.

«Без балаларны һәм аларның әти-әниләрен җәмгыятебез өчен шундый мөһим бәйрәмдә сөендерә алуыбызга бик шатбыз. Балалар-безнең киләчәгебез. Барыбызны да Халыкара балаларны яклау көне белән котларга телибез. Бәхет, елмаюлар диңгезе, күңел җылысы һәм нык сәламәтлек телибез», - дип котлады барысын да «Некрасов групп» ҖЧҖ җитәкчесе Константин Некрасов

«Барлык оештыручыларга зур рәхмәтебезне белдерәбез. Мондый чаралар безнең балалар өчен бик мөһим. Без барыбыз да бәйрәмнең игелекле һәм җылы атмосферасына үтеп кердек һәм яраткан балабызны дәвалаудан вакытлыча читкә юнәлдек. Ә балаларның бәхетле йөзләре бәйрәмнең данга ирешүенә тагын бер дәлил булды», - дип уртаклашты гаилә йортында яшәүче Альбина Гайниева.

«Өйдән ерак йорт» Винера Әхәт кызы Ганиевага, ТР Казан дәүләт мәдәният институтының ялгыз җырлау кафедрасы укытучыларына һәм студентларына, «Некрасов групп» ҖЧҖ һәм «Элиф» кондитерлыгына рәхмәт белдерә.