ТР Иҗтимагый палатасының Мәдәният һәм ММЧ мәсьәләләре буенча комиссиясе утырышы узды

2024 елның 1 апреле, дүшәмбе

2024 елның 1 апрелендә Татарстан Республикасы Иҗтимагый палатасында мәдәният һәм ММЧ мәсьәләләре буенча комиссиянең чираттагы утырышы узды. Утырышта Татарстан Республикасы Иҗтимагый палатасы әгъзалары һәм экспертлары катнашты.

Очрашу кысаларында катнашучылар комиссиянең якын планнары һәм бурычлары турында фикер алыштылар, 2024 елның I кварталында башкарылган эшләр турында хисап тоттылар, шулай ук комиссиянең яңа әгъзасы Бәхтияр Измайловны сәламләделәр.

Комиссия хәл итәргә планлаштырган бурычлар арасында – «Иҗади дачалар» проектын яңарту, истәлекне мәңгеләштерү өчен танылган сәнгать эшлеклеләре исемлеген әзерләү бар.