Алексеевск районы хезмәт коллективлары чаңгы ярышларында катнаштылар

2024 елның 26 феврале, дүшәмбе

22 февральдә, оборона-массакүләм эш айлыгы кысаларында, «Ватанны саклаучылар көне» бәйрәме алдыннан, ТР ДОСААФ Алексеевск оешмасы Алексеевск муниципаль районының Мәгариф бүлеге һәм Спорт мәктәбе белән берлектә Чаңгы базасында булачак бәйрәмгә һәм ГТОны популярлаштыруга багышланган спорт-патриотик чара уздырды.

Ярышларда Алексеевск муниципаль районы хезмәт коллективлары вәкилләре катнашты.

Командалар пневматик винтовкадан ату өчен 3 км араны үттеләр. Дистанция дәвамында дуслык атмосферасы һәм көндәшлек рухы хөкем сөрде.

Ярышларда катнашучылар бик яхшы ату осталыгы, төгәллек һәм тапкырлык күрсәттеләр. Һәр катнашучы үзенең иң яхшы нәтиҗәләрен күрсәтергә һәм көндәшне җиңәргә омтылды. Командаларда катнашучылар ярышлар вакытында һәм аннан соң бер-берсенә ярдәм иттеләр.

Бүләкләү тантанасында Алексеевск ДОСААФ советы рәисе И.А. Җәббаров җиңүчеләрне булачак бәйрәм белән котлады һәм барлык спортчыларга сәламәтлек, рух күтәренкелеге һәм яңа җиңүләр теләде. Җиңүчеләргә грамоталар һәм акчалата бүләкләр тапшырылды.

Бу чара физик әзерлек һәм спорт күнекмәләрен үстерүгә генә түгел, ә үз иле өчен патриотлык һәм горурлык рухын ныгытуга да ярдәм итте. Ярышларда катнашучылар үзләрендә хәрби хезмәттә булган көндәшлек һәм бердәмлек рухын тойдылар.

Мондый спорт-патриотик чаралар яшь буынны тәрбияләүдә, аларда патриотик һәм гражданлык позициясен формалаштыруда мөһим роль уйный. Алар кешеләргә Ватанны саклауның әһәмиятен аңларга һәм җәмгыятьтә хәрби-патриотик рухны сакларга ярдәм итәләр.

Шуңа күрә мондый чараларны үткәрү оборона-массакүләм эш белән шөгыльләнә торган оешмалар өчен мөһим бурыч булып тора. Алар физик культура һәм спорт үсешенә ярдәм итәләр, шулай ук яшьләрдә патриотик һәм хәрби дисциплина тәрбиялиләр.