Иҗтимагый палата рәисе урынбасары Юрия Тимирясова Россиянең «Знание» җәмгыяте съездында катнашты

2024 елның 16 феврале, җомга

Күзәтү советы утырышы һәм Россиянең «Знание» җәмгыятенең IV съезды Мәскәүдә «Россия» Халыкара күргәзмә-форумы кысаларында узды. Съездда илнең 89 төбәгеннән 450дән артык катнашучы җыелды. Катнашучылар арасында җәмәгать һәм дәүләт эшлеклеләре, Россия Иҗтимагый палатасы вәкилләре, дәүләт корпорацияләре башлыклары, РФ төбәкләреннән делегатлар, фәнни һәм мәгърифәтчелек берләшмәсе вәкилләре, «Знание» эшендә катнашучы лекторлар һәм партнерлар бар иде.

Татарстан Республикасын Татарстан Республикасы Иҗтимагый палатасы Рәисе урынбасары, Россиянең «Знание» җәмгыятенең Татарстан бүлеге рәисе Юрий Тимирясова һәм Татарстан Республикасы Дәүләт Советы депутаты, Россиянең «Знание» җәмгыяте лекторы Игорь Бикеев тәкъдим итте

Чараларның көн тәртибендәге төп мәсьәләләр булып «Знание» җәмгыятенең эш йомгаклары һәм киләчәккә планнар турында фикер алышу, мәгърифәтчелек үсеше перспективалары турында тәҗрибә һәм фикерләр алмашу тора.

«Өч ел элек Президент «белем» алдына амбициоз һәм озак сроклы бурычлар куйды, Россиягә объектив, тирән һәм шул ук вакытта талантлы бирелгән мәгълүматны үз эченә алган мәгърифәтчелек проектлары кирәклеген белдерде, Без мәгърифәтчелек эшчәнлегенең абруен кайтарганыбыз белән горурланабыз, безнең рядорлар һәм Остазлар сафына фән, бизнес, мәдәният, спорт, дәүләт идарәсе өлкәсендәге иң талантлы вәкилләрне җәлеп иттек», — дип билгеләп үтте генераль Россиянең «Знание» җәмгыяте директоры Максим Древаль.

««Знание» берләшмәсе социаль сәясәтнең мөһим бурычларын хәл итүгә кушылырга әзер булган башкаларга ярдәм итәргә омтылган һәвәскәр кешеләрне берләштерә. Иҗтимагый палата һәм «Знание» җәмгыятенең бурычлары туры килә, - дип ассызыклады Юрия Тимирясова. - Бергәләп кешеләргә объектив мәгълүмат алып бару, яшьләрне Ватанга хезмәт итү үрнәкләре белән рухландыру һәм хыялларны тормышка ашырырга ярдәм итү бик мөһим. Хыялдан социаль юнәлешле проектлар үсә, ә проектлар меңләгән ватандашларыбызга шатлык китерә торган казанышларга әверелә».