ТР Теләче муниципаль районы ДОСААФ базасында картинг буенча районара турнир узды

2024 елның 12 феврале, дүшәмбе

11 февральдә Татарстан Республикасы Теләче муниципаль районы ДОСААФ базасында «Минск 125», «Стриж», «Хонда200», «Хонда270», «Хонда200» девушки, «Хонда270» девушки, «Хонда200» (зима), «Хонда270» сыйныфлары буенча ТР Теләче муниципаль районы башлыгы кубогына картинг буенча районара турнир узды (әниләр). Ярышларда республиканың алты районыннан барлыгы 7 команда, 84 спортчы катнашты.

Ярышлар дустанә һәм спорт атмосферасында узды. Катнашучылар югары осталык белән үзләренең иң яхшы спорт сыйфатларын күрсәттеләр. Командалар төрле классларда ярыштылар, үз тизлекләрен, осталыкларын һәм автомобиль белән идарә итү күнекмәләрен күрсәттеләр.

Моннан тыш, ярышларда яшь спортчыларның әниләре катнашты. Бу хатын-кызлар спортын үстерүдә мөһим адым һәм картингның һәркемгә дә ачык һәм кызыклы булуын билгели торган күрсәткеч.

Гомуми команда зачетында Балтачтан ДОСААФ командасы җиңү яулады, 2 урын Теләчедән ДОСААФ һәм 3 урын Зур Сабадан «Торнадо».

Теләче муниципаль районы башлыгы кубогына картинг буенча районара турнир төрле районнардан килгән спортчыларны берләштергән якты спорт вакыйгасы булды. Мондый чаралар спортны үстерүгә, дуслык бәйләнешләрен ныгытуга һәм сәламәт яшәү рәвешен саклауга ярдәм итә.