ТР Иҗтимагый палатасы әгъзалары Татарстан Республикасы гражданнарының тормыш сыйфатын яхшырту мәсьәләләре буенча совет составына керделәр

2023 елның 6 июне, сишәмбе

ТР Иҗтимагый палатасы әгъзалары: рәис Зилә Вәлиева һәм Социаль мәсьәләләр, хәйриячелек һәм коммерцияле булмаган секторны үстерү буенча комиссия әгъзасы Артем Кузнецов Татарстан Республикасы гражданнарының тормыш сыйфатын күтәрү мәсьәләләре буенча совет составына керделәр.

Аның ярдәмендә республикада социаль өлкәдә хезмәт күрсәтүләрнең сыйфатын һәм уңайлылыгын арттыруга юнәлдерелгән карарларны нәтиҗәле гамәлгә ашыру өчен шартлар һәм инфраструктура булдырылачак.

Милли социаль инициативаны гамәлгә ашыру һәм РФ төбәкләрендә төбәк сервис вәкилләре институты моделен эшләтеп җибәрү кысаларында стратегик инициативалар агентлыгы Татарстанда беренче укыту үткәрде.