Татарстан Республикасы Кече һәм урта бизнес предприятиеләре ассоциациясе сәламәтлек ягыннан мөмкинлекләре чикләнгән балалар өчен кулинария мастер-классын оештыру белән хәйрия чарасы үткәрде

2023 елның 21 марты, сишәмбе

2023 елның 21 мартында Казанда Татарстан Республикасы Кече һәм урта бизнес предприятиеләре ассоциациясе «Россия укучысы» милли хәрәкәтеннән булган балалар белән берлектә сәламәтлек ягыннан мөмкинлекләре чикләнгән балалар өчен кулинария мастер-классын оештыру белән хәйрия чарасы үткәрде.

Хәйрияче эшмәкәрләр үзләренең һөнәри эшчәнлекләре турында сөйләделәр һәм балаларга бүләкләр тапшырдылар, балаларны киләчәккә һәм уңышка ышаныч белән мотивацияләделәр.

ТР Иҗтимагый палатасы әгъзасы Фәрит Сафин оештыручыларга һәм хәйриячеләргә балаларны социаль яраклаштыруда ярдәм итүләре һәм эшмәкәрләр белән аралашып алган онытылмаслык тәҗрибә өчен рәхмәт белдерде.

Җыелган хәйрия акчалары балалар ихтыяҗларына юнәлдереләчәк.