Республика халкының актив катнашуы белән республиканың барлык шәһәрләрендә һәм районнарында Яңа ел чыршылары узды

2023 елның 14 гыйнвары, шимбә

Республика халкының актив катнашуы белән республиканың барлык шәһәр һәм районнарында һәм Казан башкаласында Яңа ел чыршылары узды.

Үзәк чыршыларны бизәүдә муниципаль хакимият органнары, предприятиеләр, эре һәм кече бизнес вәкилләре, шәхси эшмәкәрләр, мәктәп укучылары һәм ветераннар катнашты.

Шәһәрләрдә һәм поселокларда үзәк чыршылардан тыш, соңгы елларда күпфатирлы йортларның ишегаллары, шәхси хуҗалыклар да бәйрәмчә бизәлә. Монда төп инициаторлар булып торучылар һәм йорт биләмәләренең хуҗалары тора, алар зур энтузиазм белән һәм җәйдән үк яраткан бәйрәмгә әзерләнәләр. Уенчыклар җыю оештырылды, матур гирляндалар әзерләделәр, балалар һәм ишегалды өлкән күршеләре өчен чаралар әзерләделәр.

Бу көннәрдә Татарстан Республикасында муниципаль берәмлекләр, предприятиеләр һәм оешмалар арасында иң яхшы Яңа ел чарасына һәм бәйрәм бизәлешенә традицион Республика конкурсын оештыручыларга бик кызу вакыт җитә. Чөнки инде декабрьдән үк Конкурс комиссиясе әгъзалары конкурсның муниципалитетлар дәрәҗәсендә, аерым хуҗалыкларда финалга чыккан 45 муниципаль берәмлектәге күп кенә бәйрәм чараларында булдылар.

2023 елның 18 гыйнварына кадәр Республика комиссиясе бәйрәм чараларын бизәү һәм үткәрү турында материаллар кабул итә.

Бәйрәм чараларыннан күп кенә сюжетларны сез телевидениедән, газета басмаларыннан күрә алдыгыз. Милли мәдәниятләр һәм традицияләр елына багышланган иң зур кар сыннары фоторәсемнәре, үз куллары белән ясалган оригиналь уенчыклар.

Татарстан муниципаль берәмлекләренең бәйрәмнәрдә булган күп кенә халкы шулай ук чаралар һәм бизәлеш турында үз тәэсирләре белән социаль челтәрләрдә һәм мессенджерларында да уртаклашты.

Ә сез үзегезнең яңа ел каникулларыгызны ничек үткәрдегез? Сезгә аеруча нәрсә ошады? Сез шулай ук яңа ел чараларына бәя бирә һәм сезнең районда яңа ел бизәлеше буенча «Татмедиа» медиакомпаниясе сайтында, шулай ук Татарстан Республикасы Иҗтимагый палатасы сайтында һәм социаль челтәрләрендә үз фикерегезне белдерә аласыз.