2022 елның 21 июне, сишәмбе

Буа районында Бөек Ватан сугышы елларында һәлак булган якташларыбыз истәлеген мәңгеләштерү буенча эш дәвам итә. Хәтер һәм кайгы көне алдыннан аларның кече ватанында сакчылар исемнәре язылган өч стела ачылды.

Өч ел дәвамында Буа якташлыгы белән берлектә юкка чыккан авыллар урынында шундый истәлекле билгеләр пәйда була.

Бүген стелаларны Русский Сорокамыш, Никольские Выселки һәм Таң авыллары урынында ачтылар. Район территориясендә барлыгы шундый 13 истәлекле билге урнаштырылган.

Бу проект буалыларның күп кенә буыннары өчен зур байлык булыр дип ышанабыз.

Чарада ТР Иҗтимагый палатасы әгъзасы Ирек Закиров һәм Буа муниципаль районының Иҗтимагый советы әгъзалары катнашты.