ТР Иҗтимагый палатасы әгъзасы Екатерина Согрина РФ Иҗтимагый палатасында федераль закон проектына иҗтимагый экспертиза ясауда катнашты

2022 елның 1 июне, чәршәмбе

31 майда Россия Федерациясе Иҗтимагый палатасында «Зур тәнәфес» Россия балалар һәм яшьләр хәрәкәте турында «126384-8 номерлы Федераль закон проекты буенча иҗтимагый экспертиза («нульле укылыш») узды. Чарада Татарстан Республикасы Иҗтимагый палатасы әгъзасы Екатерина Согрина катнашты.

Уку кысаларында әлеге закон проектына тәкъдимнәр һәм төзәтмәләр кертелде, Екатерина Согрина шулай ук «Балалар консультатив органы» хәрәкәтен идарә итү органнарына кертү зарурлыгын белдерде, аның фикере белән әлеге хәрәкәтнең барлык органнары да идарә итәчәк, чөнки балалар оешмасында катнашучы-балаларның һәм яшүсмерләрнең фикере хәрәкәтне оештыруның барлык этапларында һәм дәрәҗәләрендә исәпкә алынуы мөһим.

Шулай ук Татарстан Республикасы Иҗтимагый палатасы тарафыннан закон проектына анализ ясалды һәм закон проекты статьяларына кагылышлы гомуми тәкъдимнәр һәм төзәтмәләр кертелде.