ТР Иҗтимагый палатасы әгъзасы Рушания Нәҗметдинова «Ел тәрбиячесе - 2022» конкурсында жюри сыйфатында катнашты

2022 елның 28 гыйнвары, җомга

«Ел тәрбиячесе - 2022» республика һөнәри конкурсының муниципаль этабы тәмамланды. Конкурс ел саен Әлмәт районы Мәгариф идарәсе тарафыннан Әлмәт мәктәпкәчә белем бирү хезмәткәрләренең территориаль профсоюз оешмасы белән берлектә үткәрелә. Быел Әлмәт муниципаль районының иң яхшы тәрбиячесе исеменә мәктәпкәчә белем бирү учреждениеләренең 20 укытучысы дәгъва кылды.

Конкурсның өч этабы нәтиҗәләре буенча иң күп балл җыйган 3 педагог билгеләнде, бу:

- Әлмәт шәһәренең «Баланың сәләтен үстерү үзәге 1-нче «Бәләкәч» балалар бакчасы тәрбиячесе;

- Әлмәт шәһәренең «Баланың сәләтен үстерү үзәге 6-нчы «Жар-птица» балалар бакчасы тәрбиячесе;

- Әлмәт шәһәре «Баланың сәләтен үстерү үзәге 57 нче «Сандугач» балалар бакчасы татар телен өйрәтүче тәрбияче.

ТР Иҗтимагый палатасы әгъзасы, Әлмәт районы Иҗтимагый советы рәисе Рушания Нәҗметдинова бәйгенең мактаулы кунагы һәм жюри әгъзасы булды.

Рушания Назгатовна бәйгедә катнашучыларның барысына да уңышлар, уңышлар һәм иҗади оптимизм теләде. Ул һөнәри конкурслар үткәрүнең мөһимлеген һәм кирәклеген билгеләп үтте, нәкъ менә алар инновацион методларны, педагогик хезмәткәрләрнең иҗади инициативасын ачыкларга һәм аларга һөнәри осталыкларын арттырырга ярдәм итәләр.