Социаль реклама буенча белгечләр өчен яңа дәрәҗә

2021 елның 19 феврале, җомга

Татарстан Республикасында социаль юнәлешле коммерцияле булмаган оешмалар, төбәк администрациясе, реклама бизнесы белгечләре, шулай ук югары уку йортлары һәм ММЧ хезмәткәрләре өчен социаль реклама буенча белем бирү курсының яңа сезоны старт ала.

Бу-Президент грантлары Фонды тарафыннан хупланган зур системалы проектның дүртенче этабы инде. «Россиянең 15 төбәгендә социаль рекламаның нәтиҗәлелеген арттыру» дистанцион курсының исеме аның төп бурычын һәм вәкилләре һәр агымда катнашучы төбәкләр санын чагылдыра. Катнашучылар өчен курста уку бушлай уку. Сайлап алу 28 февральдә тәмамлана.

Курс 1 мартта старт ала һәм 7 ай дәвам итәчәк. Уникаль укыту программасын «Социаль реклама лабораториясе» КБАО белгечләре эшләде. Вебинарлар, видеолекцияләр, теоретик мәгълүмат модульләре, курс экспертларының һәм кураторларының онлайн-консультацияләрен «Югары икътисад мәктәбе» милли эзләнү университеты һәм социаль реклама базары практикасы укытучылары алып бара: креатив эшләнмәләр, социаль коммуникацияләр, территорияләр брендингы, психология, smm социаль проектлар белгечләре, коммерцияле булмаган фонд хезмәткәрләре, урнаштыру буенча белгечләр.

Дистанцион курс катнашучыларга теория, тарих, психология һәм законнар өлкәсендә киң спектрлы белемнәр генә түгел, ә социаль рекламаны эшкәртүнең гамәли күнекмәләрен: тикшеренүләрдән һәм бриф ясаудан алып алга таба мавыктыру, мониторинг һәм нәтиҗәлелекне бәяләүне дә бирә. Уку вакытында тыңлаучылар үз уку проектларын эшлиләр. Аларны Югары икътисад мәктәбе укытучылары һәм базар катнашучылары – гамәлдәге заказчылар, социаль реклама җитештерүчеләр һәм таратучылар арасыннан комиссия бәяли. Һәр төбәк төркемендә 15-25 укучы. Курс индивидуаль һәм төркем практик биремнәрен үз эченә ала.

Программа нәтиҗәләре һәм иң яхшы кейслар һәр төбәк-катнашучы Мәскәүдә 2021 елның ноябрендә Мәскәүдә «Россиядә социаль рекламаның нәтиҗәлелеген арттыру» X Халыкара конференциясендә тәкъдим итәчәк.

Татарстан Республикасы буенча проектның төбәк координаторы

Айсылу Сәйфиева +7 987 237-50-37

E.mail: dobro@kzn.ru