"Мин Шишкин кебек рәсем ясыйм" XVII Республика яшь рәссам конкурсына гаризалар кабул итү башланды

2021 елның 25 гыйнвары, дүшәмбе

2021 елның 25 гыйнварында, Иван Иванович Шишкинның туган көнендә, Алабуга дәүләт музей-тыюлыгында «Мин Шишкин кебек рәсем ясыйм» XVII Республика яшь рәссам конкурсына «Туган йорт җылысы» темасына гаризалар кабул ителә башлады. Чара Татарстан Республикасы Мәдәният министрлыгы һәм Татарстан Республикасы Иҗтимагый палатасы ярдәмендә үткәрелә.

Конкурста катнашу өчен Татарстанның сәнгать мәктәпләре, сәнгать мәктәпләре һәм сәнгать студияләрендә 7 яшьтән 16 яшькә кадәрге балалар чакырыла.

Конкурс эше сынлы сәнгать яки график техникада эшләнергә һәм авторның туган йорты һәм гаиләсе турында күзаллауларын үз эченә алырга, туган якның гореф-гадәтләрен, йолаларын, мәдәниятен чагылдырырга тиеш.

Жюри составына профессиональ рәссамнар һәм сәнгать белгечләре керә. Алар акчалата премияләр алачак җиңүчеләрне билгеләячәк, ә 10 лауреат Россиянең музей үзәкләренең берсенә барачак. Традиция буенча, ТР Иҗтимагый палатасы бер катнашучыга махсус бүләк әзерли.

Рәсемнәр 2021 елның 25 гыйнварыннан 12 апреленә кадәр Алабуга шәһәре, Яр буе урамы, 12 йорт, И.и. Шишкин музей-йорты адресы буенча кабул ителә.

"Мин Шишкин кебек рәсем ясыйм" нигезләмәсе 2021 ел.