Татарстан муниципаль берәмлекләрендә иҗтимагый күзәтү дәвам итә

2024 елның 16 марты, шимбә

Әлмәт районы

Иртәдән үк гражданнар үз тавышларын бирергә киләләр.

790 нчы участок сайлау комиссиясендә 90 яшьлек А.Маленкова тавыш бирә, ул тавыш бирү процедурасына актив позиция һәм нәкъ менә сайлау участогында тавыш бирергә теләк белдерә.

Арча районы

Арча районының сайлау участокларында Россия Президентын сайлаулар барышын СНГ һәм ШОС вәкилләре күзәтте.

Әтнә районы

Тавыш бирү штат режимында уза.

Балтач районы

Россия Президентын сайлаулар дәвам итә, һәм күзәтүчеләр үз эшләрен участокларда дәвам итә.

Бүген сайлаучылар күбрәк килә. Күпләр бөтен гаиләләре белән килә. Ял көннәрендә кешеләрнең участокка килеп, үз тавышларын бирергә вакыт тапканнары сөендерә.

Буа районы

Сайлауларга «скандинавча» күптәнге дуслар килде. Аларга сигезенче дистә, ләкин алар скандинав йөреше белән бик актив шөгыльләнәләр.

- Без һәрвакыт сайлауларга барабыз. Ничек йөрмәскә? Бу мөһим, безнең илнең киләчәк язмышында катнашу бурычы, - ди хатын-кызлар.

Алар участокка көндәлек дәресләрен туктатмыйча килгәннәр. Рәхәтне файдалы белән бергә кушканнар, диләр.

Яшел Үзән районы

Сайлаучылар актив рәвештә тавыш бирергә киләләр. Күп кенә яшьләр участокларга йөри.

Кама Тамагы районы

Гаилә тормышында беренче эш итеп, яшь пар сайлау участогында үз тавышларын бирә.

Лениногорск районы

Менделеевск районы

Минзәлә районы

Күзәтүчеләр өйдә тавыш бирүдә дә катнаша.

100 яшьлек тыл ветераны гражданлык бурычын үтәде.

Сайлауларга бөтен гаиләләре белән киләләр.

Балалар әти-әниләре белән генә түгел, ә әби-бабайлары белән дә киләләр.

Беренче тапкыр районның яшь кешеләре дә тавыш бирә.

Питрәч районы

Бөек Ватан сугышы ветераны, педагогик хезмәт ветераны, мәктәпнең элеккеге директоры Мәхмүдов Рияз Мәхмүт улы сайлау участогында тавыш бирергә карар кыла.

Район үзәк хастаханәсендә дә тавыш бирә алдылар.

Питрәч районы гаиләләре балаларының киләчәге өчен тавыш бирәләр.

Балык Бистәсе районы

Икенче көнне участокларда бәйрәм кәефе барлыкка килә, барлык участокларда сайлаучыларны янган чәй, коймаклар, тәм-томнар белән сыйлыйлар.

Чистай районы

Тавыш бирүнең икенче көнендә барысы да штат режимында бара. Сайлаучыларның активлыгы яхшы. Участокта беренче тапкыр тавыш бирүчеләр күп, һәркемгә истәлекле бүләкләр тапшырыла. Сайлаулар гаилә традициясе икәнен ассызыклап, тавыш бирүгә гаиләләр килә.

Ютазы районы

Ютазы авылы сайлау участогында гаилә укытучылары тавыш бирде.