Советлар Союзы Герое Б. К. Кузнецов призына ату буенча республика ярышлары

2024 елның 21 феврале, чәршәмбе

Казанда ел саен уздырыла торган Советлар Союзы Герое Б.К. Кузнецов призына практик ату буенча турнир узды.

Быел турнир финалында 22 командадан 66 укчы катнашты. Ярышларны Татарстан Республикасы ДОСААФ РОГО оештырды.

Чараның төп максаты – мылтыктан ату спортын популярлаштыру һәм республикада пуля белән атуны үстерүне стимуллаштыру, шулай ук спорт осталыгын арттыру.

Ел саен ярышлар ике этапта үткәрелә: беренче этап урыннарда (муниципаль дәрәҗәдә) уза, монда финалда катнашу өчен иң яхшы укчыларны билгелиләр; икенче этап ТР ДОСААФ базасында (республика дәрәҗәсендә) уза.

Ярышларда бөтен республикадан егетләр һәм кызлар катнашты.

Ярышларда катнашучылар өчен музейга экскурсия оештырылды, анда алар Татарстан Республикасы ДОСААФ тарихы белән беренче көннәрдән алып бүгенге көнгә кадәр таныштылар.

Ярышлар югары дәрәҗәдә узды. Иң көчле укчылар үзләренең осталыкларын күрсәттеләр.

Ярышлар нәтиҗәләре команда: 3 урын – Лаеш, 2 урын – Лениногорск-2 командасы, 1 урын – Мөслим командасы һәм Чистай командасы. Шәхси: 3 урын – Данил Мунтянов (Лениногорск-2) һәм Алина Андырзянова (Арча муниципаль районы), 2 урын – Александр Корнеев (Яшел Үзән муниципаль районы), 1 урын – Динә Газымова (Мөслим муниципаль районы).

Ярыш призерлары шәхси һәм команда зачетында оештыручылардан грамоталар һәм кыйммәтле бүләкләр белән бүләкләнделәр. Шунысын да билгеләп үтәргә кирәк, мактаулы кунак махсус хәрби операциядә катнашучы булган. Бу турнирга аерым әһәмият һәм укчыларны югары нәтиҗәләргә ирешергә рухландыра. Советлар Союзы Герое Б.К. Кузнецов призына атыш буенча Турнир Татарстан Республикасының спорт тормышында традицион һәм көтелгән, ел саен катнашучыларны һәм җанатарларны күбрәк җәлеп итә торган вакыйгага әверелде.