ТР Иҗтимагый палатасы әгъзасы Анастасия Исаева авыр яшүсмерләр өчен чара үткәрде

2023 елның 20 ноябре, дүшәмбе

ТР Иҗтимагый палатасы әгъзасы Анастасия Исаева балигъ булмаган хокук бозучыларны социализацияләү белән бәйле проектларны күптән күзәтә. Балалар төрле сәбәпләр аркасында законны боздылар, әмма алар һәрвакыт балалар булып калачаклар һәм аларга, һәркем кебек үк, җылылык һәм күңелле мизгелләре кирәк.

Спорт  – үзара бәйләнеш, мотивация һәм социализацияләү механизмнарының берсе. Авыр яшүсмерләр өчен самбо буенча мастер-класс үткәрелде.

Самбо буенча Татарстан беренчелегендә җиңүләр һәм призлы урыннар яулаган алты яшь спортчы Н.А. Галләмова исемендәге девиант тәртипле балалар өчен республика махсус мәктәбе карамагындагыларга үзләренең көрәш буенча осталыкларын күрсәттеләр..

Презентация вакытында тренажерлар үзләре тәкъдим ителде һәм аларны практикада куллану мөмкинлекләре күрсәтелде.

Спортчыларның барлык хәрәкәтләрен һәм мастер-класс вакытында кабул итүләрне самбо буенча СССР спорт мастеры, ТР самбо федерациясе башкарма директоры Альберт Вәлиуллов һәм «Батыр» мәктәбе тренеры Булат Гадыршин җентекле аңлатмалар белән тәэмин итә барды.

Махсус мәктәпнең 30 тәрбияләнүчесе көрәш келәмнәре кырыйларында урнаштылар һәм яшь самбистларның чыгышын игътибар белән күзәттеләр, ә аннан соң күрсәткеч көрәш оештырырга һәм көрәштә үз көчләрен сынап карарга сорадылар.

Чара Татарстан Республикасында самбо федерациясе белән берлектә илебездә туган самбо-уникаль спорт төренең 85 еллык юбилее уңаеннан оештырылды.

Әлбәттә, татлы бүләкләр дә булды.