Азнакайда грант проектларын язу буенча семинар узды

2021 елның 23 ноябре, сишәмбе

Бүгенге көндә ата-аналар белән хезмәттәшлек проблемасы мәгарифнең беренче баскычыннан-балалар бакчасыннан башлап актуаль, чөнки ата-аналар балаларының нәрсә эшләүләрен бик еш аңламыйлар. Педагоглар ата-аналарга карата дәгъваларын белдерәләр, алар тиешле дәрәҗәдә компетентлы түгел дип саный. Өлкәннәрнең бер-берсенә карата дәгъвалары балаларның белем алу һәм үсешендә партнерлыкка, социализация өчен шартлар тудыруга, мөмкинлекләре чикләнгән өлкәннәргә һәм балаларга ярдәм итүгә юл куймый.

18 ноябрьдә Татарстан Республикасы Иҗтимагый палатасының Мәгариф һәм фән буенча комиссиясе әгъзасы Наталья Реснянская "Азнакай муниципаль районы Башкарма комитетының мәгариф идарәсе" чакыруы буенча район мәгариф оешмалары җитәкчеләре өчен «Мәгариф» милли проекты кысаларында конкурсларда катнашу өчен гаризалар язу буенча күчмә семинар үткәрде.

Мәгариф идарәсе башлыгы урынбасары Нәфисә Шәфыйкова, грант эшчәнлегендә җитәкчеләрнең компетенцияләрен арттыру өчен мондый семинарларның мөһимлеген билгеләп үтте, ул кадрлар, укыту-матди, финанс, мәгълүмати-методик, хокукый ресурсларны үстерүгә ярдәм итә.