Бөтенроссия аеклык көненә ярдәм йөзеннән шәһәр бәйрәме

2021 елның 14 сентябре, сишәмбе

Татарстан Республикасы Иҗтимагый палатасының наркоманиягә һәм алкоголизмга каршы тору буенча эшче төркем әгъзалары Бөтенроссия аеклык көнен ярдәм итү йөзеннән шәһәр бәйрәмен әзерләүдә һәм үткәрүдә катнаштылар.

Чаралар 11 сентябрьдә «Крылья Советов» шәһәр паркында узды.

Бәйрәмне оештыручылар - Казан епархиясе, ТР Иҗтимагый палатасы каршындагы наркоманиягә һәм эчкечелеккә каршы тору буенча эшче төркем, Казан дәүләт медицина университеты, Казан шәһәре мэриясе, ТР Сәламәтлек саклау министрлыгы, ТР Яшьләр министрлыгы, ТР буенча Эчке эшләр министрлыгының наркоконтроль идарәсе, Ленин мәдәният йорты һәм медикларның волонтерлар хәрәкәте.

Бәйрәм концертында, төрле квестларда, тематик мәйданчыкларда һәм берничә урында парк территориясендә оештырылган сәламәт яшәү рәвеше өчен күчмә постларда Казан храмнары, мәдәни-ял үзәкләре, КДМУ, студентлар-медиклар, волонтерлар, шулай ук ТР буенча ЭЭМ вәкилләре катнашты.

Бәйрәм концертында рухи һәм патриотик рухтагы җырлар яңгырады, шигырьләр укылды, төрле яшьтәге эстрада һәм бию коллективлары чыгыш ясады.

Чаралар вакытында аек буклетлар, һәм сәламәт яшәү рәвеше өчен материаллар таратылды, Казан епархиясе, Сәламәтлек саклау министрлыгы, Яшьләр эшләре, спорт һәм башка оешмалар вәкилләренең сәламнәре яңгырады.

Чараның төп максаты - сәламәт яшәү рәвешен раслау, аек белем бирү һәм рухи-әхлакый яңарыш.