ТР Иҗтимагый палатасы рәисе урынбасары Мөнир Гафиятуллин ТР Сәнәгать һәм сәүдә министрлыгы каршындагы Иҗтимагый совет утырышында катнашты

2021 елның 14 мае, җомга

12 майда Татарстан Республикасы Иҗтимагый палатасы рәисе урынбасары Мөнир Гафиятуллин Татарстан Республикасы Сәнәгать һәм сәүдә министрлыгы каршындагы Иҗтимагый совет утырышында катнашты.

Җәмәгать Советы утырышын уздыру кысаларында түбәндәге мәсьәләләр каралды:

1. Татарстан Республикасының нефть-газ химиясе тармагының 2021 елның 1 кварталындагы эш нәтиҗәләре.

2. Кулланучылар базары һәм төп азык-төлек продуктларына, Татарстан Республикасында кулланучылар кәрзиненә бәяләр мониторингы.

3. 3. Татарстан Республикасы сәнәгать һәм сәүдә министрлыгында коррупцияне профилактикалау мәсьәләсе.

4. Татарстан Республикасы Сәнәгать һәм сәүдә министрлыгында комплаенс куркынычын киметү буенча чаралар планы (юл картасы).