14 майда "Эшкә хокук" федераль проекты кысаларында махсус белем бирү ихтыяҗлары булган балалар өчен "Казанга биш" конкурсының финалы узачак

2021 елның 6 мае, пәнҗешәмбе

2021 елның 14 маенда "Эшкә хокук" федераль проекты кысаларында МЕГА-Казан сәүдә-күңел ачу үзәгендә махсус белем бирү ихтыяҗлары булган балалар өчен "КАРЬЕРЕГА ЮЛ" конкурсының финалы узачак. Чара инициаторлары - Россиядә МЕГА сәүдә үзәкләре һәм «Перспектива» РООИ белән идарә итүче Ingka Centres компаниясе. Проектны башкаручы буларак Казанда "Шәһәр мәгариф үзәге" өстәмә һөнәри белем бирү мәгариф учреждениесе чыгыш ясый.

Чарада инвалидлыгы булган 10 яшүсмер катнашачак, алар ел дәвамында "Карьерага юл" проекты кысаларында профориентация чаралары узды. Балалар бәйгенең барлык этапларында үзләрен күрсәттеләр һәм үз проектларын жюри каршында яклаячаклар.

Финал ТРЦ МЕГА - Казан территориясендә узачак.

«Без булачак һөнәрне сайлауда инвалидлыгы булган яшүсмерләргә ярдәм итү мөмкинлегенә шат. Аларга тиздән булачак белгечлекләрен сайларга кирәк, ә бу проект кысаларында алар күпсанлы кызыклы, ә иң мөһиме, мөһим һөнәрләр белән таныштылар. Финалга бик амбициоз һәм һәрьяклап үскән егетләр эләкте ", - дип билгеләп үтә Казанның "Эшкә хокук" проекты җитәкчесе Валентина Чернявская.

"Эшкә хокук" проектының төп максаты - үз потенциалын тормышка ашыру һәм инвалидлыгы булмаган яшьтәшләре кебек үк мөмкинлекләрдән файдалану өчен инвалид яшүсмерләр һәм яшьләрнең мөмкинлекләрен булдыру һәм киңәйтү. Проектны Екатеринбург, Казан, Мәскәү өлкәсе, Түбән Новгород, Новосибирск, Омск, Самара, Санкт-Петербург, Уфа, Ростов-на-Дону һәм Адыгея Республикасы колачлый.

Өстәмә мәгълүмат өчен мөрәҗәгать итегез:

Ingka Centres Россиядә: Наталья Бадердинова

Тел.: (495) 737-5304, e-mail: centrespr@ingka.com