ТР Иҗтимагый палатасының иҗтимагый күзәтү үзәге үз эшен бердәм тавыш бирү көнендә дәвам итте

2021 елның 19 сентябре, якшәмбе

Иҗтимагый контроль үзәге үз эшен 19 сентябрьдә бердәм тавыш бирү көнендә дәвам итте. Үзәктә ТР Иҗтимагый палатасының башка әгъзалары: Мөнир Гафиятуллин, Тимур Кадыйров, Изольда Жуйкова, Диана Әхмәтшина, ТР Иҗтимагый палатасы экспертлары Валентин Паймухин, Олег Агапов, Татьяна Леонтьева, сәяси партияләр, иҗтимагый оешмалар һәм коммерцияле булмаган оешмалар вәкилләре, гражданнарны күзәтүне дәвам итәләр һәм ярдәм итәләр. Тавыш бирүнең соңгы көнендә үзәккә 90нан артык күзәтүче килде.

Иҗтимагый күзәтү үзәгендә ТР Иҗтимагый палатасы рәисе Зилә Вәлиеваның Татарстан Республикасы муниципаль районнарының иҗтимагый советлары белән турыдан-туры катнашуы булды. Турыдан-туры элемтәдә Иҗтимагый совет рәисләре иде, аларның күбесе сайлау участокларында яки алар янына юлда иде.

Районнар тавыш бирү процессы, җәмәгать күзәтүчеләренең эше, шулай ук участокларда санитар-эпидемиологик таләпләрне үтәү турында сөйләделәр.