ТР Иҗтимагый палатасы әгъзасы Александр Поляков «Яшь армеец» хәрби-патриотик лагерен ачуда катнашты

2021 елның 28 июле, чәршәмбе

2021 елның 23 июнендә «Патриот» республика спорт-патриотик һәм яшьләрне армиягә кадәр әзерләү үзәге базасында «Яшь армеец» хәрби-патриотик лагере ачылды.

Яшь армия лагере балаларны савыктыру, шулай ук аларның армиягә карата кызыксынуларын формалаштыру, ил тарихын өйрәнү максатыннан оештырылган.

Лагерь сменасының тантаналы ачылышында «Татарстан Республикасы Ветераннар берлеге «Ветераннар (инвалидлар) төбәк иҗтимагый оешмасы рәисе, "Юнармия" Патриотик хәрәкәтенең төбәк штабы начальнигы генерал-майор Бородин А.И., Татарстан Республикасы Иҗтимагый палатасы әгъзасы, Татарстан Республикасы Ветераннар берлеге рәисе урынбасары Поляков А. Д., "Патриот" үзәге директоры Литвинов Д.К. катнашты һәм чыгыш ясады.

Лагерь сменасы барышында яшь армиячеләр хәрби-гамәли һәм хәрби-тарихи дәресләрдә, тактик уеннарда катнашачаклар, ветераннар белән очрашачаклар, мәдәни ялны оештырырга өйрәнәчәкләр.