Татарстан Республикасында SOS - балалар авыллары фонды космонавтика көнен бәйрәм итүгә багышланган чарада катнашты

2021 елның 20 апреле, сишәмбе

12 апрельдә Татарстан Республикасында SOS - балалар авыллары фонды партнерлары территориясендә М.А.Балакирев исемендәге Балалар интернат мәктәбендә Космонавтика көнен бәйрәм итүгә һәм Ю.А.Гагаринның космоска беренче очышының 60 еллыгына багышланган чара узды.

Әлеге чара, үсмерләрнең игътибарын юбилей датасына җәлеп итү, илебез космонавтикасының үсеше һәм аның дөньяда тоткан роле, аның үсеш перспективалары, Россия тарафыннан космик киңлекне үзләштерүдә һәм фәнни ачышларда ирешкән уңышлары өчен горурлык хисе тәрбияләү максаты белән үткәрелде.

Чарада Тарасевич Станислав Эдуард улы, КНИТУ-КАИ профессоры катнашты. А. Н.Туполев исемендәге Россия космонавтика академиясе әгъза-корреспонденты. К.Э. Циолковский (Казан төбәк бүлеге), ул балалар белән СССРда космосны үзләштерү темасына сөйләде һәм «Космик филателия» презентациясен тәкъдим итте.

Чарада 39 бала һәм 82нче мәктәп педагогы катнашты, алар шулай ук Татарстан Республикасында SOS балалар авыллары фонды партнерлары булып торалар.

Нәтиҗә ясап, М.А. Балакирев исемендәге балалар интернат мәктәбенә шундый мөһим темаларны күтәрүче, шундый кызыклы чаралар оештыручы һәм үткәрүчеләргә зур рәхмәт әйтәсе килә.