Апрель аенда «Игелекле эшләр көне» фондында юристларның түләүсез консультациясенә язылу ачылды

2021 елның 7 апреле, чәршәмбе

"Игелекле эшләр көне" хәйрия фондының юридик хезмәте үз эшен дәвам итә. Биредә ай саен төрле юнәлешләр буенча юристлардан консультация алырга була. Апрель аенда юристларның эш расписаниесе:

Атна саен пәнҗешәмбе 10.00-12.00 гомуми мәсьәләләр буенча юрист консультациясе. Аны унбер елдан артык практикалы белгеч Илдар Кыямов үткәрә, ул «Игелекле эшләр көне» фонды карамагындагыларга инде 2013 елдан бирле ярдәм итә.

16 апрель 10.00-12.00 гаилә мәсьәләләре буенча юрист консультациясе. Гаилә-хокук бәхәсләрендә алты елдан артык уңышлы тәҗрибә туплаган белгеч, «Верикон» компаниясе директоры, Татарстан Республикасында Бала хокуклары буенча вәкаләтле вәкилнең җәмәгать ярдәмчесе Наталья Веретенникова кабул итә. Ул аерылышу, милекне бүлешү, никах контракты, балалар һәм алимент турындагы бәхәсләр, ата булуны билгеләү һәм башка сорауларга җавап бирәчәк.

20 апрель 10.00-12.00 ТР ТКХ өлкәсендә иҗтимагый контроль төбәк үзәге белгечләреннән торак мәсьәләләре буенча кабул итү. Үзәк республика халкына торак законнары мәсьәләләре буенча консультация бирә, дәгъва гаризалары төзүдә ярдәм итә, судларда мәнфәгатьләр уята, «Грамоталы кулланучы мәктәбе» программасы кысаларында укыту семинарлары үткәрә.

27 апрель 10.00-12.00 ТР Росреестры һәм Кадастр палатасыннан милек мәсьәләләре буенча консультация. Юристлар милеккә күчемсез милекне рәсмиләштерү, сату, бүләк итү һәм башкалар килешүләрен төзү мәсьәләләре белән ярдәм итәчәк.

Кабул итү Калинин ур., 3 адресы буенча «Игелекле эшләр көне» фондында уза, 236-65-61 телефоны буенча алдан язылу кирәк. Исегезгә төшерәбез, фондта булганда битлекләрне куллану мәҗбүри.