13 майга кадәр VII ачык республика яшьләр «Чиксез талантлар фестивале»нә гаризалар кабул ителә

2024 елның 2 мае, пәнҗешәмбе

VII Ачык Республикакүләм «Чиксез талантлар фестивале» яшьләр фестивале старт алды (инвалид һәм инвалид булмаган 14 яшьтән 35 яшькә кадәрге яшьләр өчен инклюзив проект).

Фестивальнең максаты – спортта, һөнәрдә, иҗатта, иҗтимагый эшчәнлектә казанышларын күрсәтү һәм социаль әһәмиятле иҗтимагый активлык күрсәтү өчен шартлар тудыру өчен, Татарстан Республикасы шәһәрләре һәм районнарыннан һәм илнең башка төбәкләреннән ОВЗ һәм инвалидлыклары булган яшьләргә фестиваль мәйданчыгы белән тәэмин итү аша инклюзив яшьләр берләшмәсен формалаштыруга ярдәм итү

Фестивальдә түбәндәгеләр катнаша ала:

- 14 яшьтән 35 яшькә кадәрге инвалид яшьләр

- Татарстан Республикасы территориясендә һәм Россия Федерациясенең башка субъектларында яшәүче, үз сәләтләрен актив гамәлгә ашыручы һәм һөнәри һәм иҗтимагый эшчәнлектә, иҗатта, спортта, бизнеста һ. б. казанышларга ия булган, ОВЗ яки инвалидлыклары булган катнашучыларның тулы яки өлешчә составына ия булган инклюзив спорт һәм иҗат коллективлары.

Гаризалар кабул итү – 2024 елның 1 апреленнән 2024 елның 13 маена кадәр.

Фестивальгә гариза һәм материаллар электрон рәвештә генә кабул ителә.

Фестивальдә катнашу өчен:

1. Фестиваль битендә теркәлергә: vk.com/talantfestrt

2. Гаризаны (индивидуаль яки коллектив) электрон формада тутырырга (кара: vk.com/talantfestrt)

3. Материалларны нигезләмә буенча әзерләргә (электрон версиядә):

Гаризалар түбәндәге номинацияләр буенча кабул ителә:

1. «Тынгысыз йөрәкләр» (социаль проектларны гамәлгә ашыручы инвалид һәм инвалид яшьләр, хәйрия чараларында актив катнашучылар, волонтерлар һәм инклюзив волонтерлар һ. б.)

2. «Гүзәллек детальләрдә» (декоратив-гамәли сәнгать)

3. «Мәхәббәтебез - сәхнә» (театр иҗаты, нәфис сүз, мода театрлары һ. б.)

4. «Безне музыка бәйләде» (вокал, ишарәләп җырлау, инструменталь башкару; музыкаль коллективлар)

5. «Әдәби иҗат» (кече проза һәм поэзия)

6. «Спорт чикләрсез» (спорт ярышларында җиңүчеләр һәм призерлар)

7. «Бию ритмында» (хореография: аерым башкаручылар һәм бию коллективлары)

8. «Ителлектуаллар» (мәктәп укучылары һәм студентлар - уку дисциплиналары, мәгълүмати технологияләр, робототехника һ. б. буенча конкурслар һәм олимпиадалар җиңүчеләре һәм призерлары.)

9. «Сәнгать белән рухланганнар» (фотография, графика һ.б.)

10. «Киләчәккә ышанганнар. Профессионаллар» (профессиональ эшчәнлекләрендә уңышларга ирешкән ОВЗ булган һәм инвалид яшьләр, «Абилимпикс» чемпионат хәрәкәте җиңүчеләре)

Россиядә Гаилә елына багышланган махсус номинацияләр кертелде.

11 «Иҗади гаилә» (14 яшьтән 35 яшькә кадәрге инвалид гаилә әгъзасы катнашында гаилә коллективлары - иҗади конкурсларда җиңүчеләр һәм призерлар)

12 «Спортив гаилә» (14 яшьтән 35 яшькә кадәрге инвалид гаилә әгъзасы катнашында гаилә коллективлары - иҗади конкурсларда җиңүчеләр һәм призерлар)

Шулай ук оештыру комитеты һәм спонсорлар инициативасы буенча махсус номинацияләр каралган.