«Кешеләр кешеләрнең проблемаларын чишә»

2024 елның 1 марты, җомга

НКО көнендә, Красноярск крае иҗтимагый инициативаларга ярдәм итү үзәге чакыруы буенча, Татарстан Республикасы Иҗтимагый палатасы эксперты, икътисад фәннәре докторы Варвара Кулькова уңышлы социаль әһәмиятле инициативалар һәм проектлар фестивален оештыруда һәм үткәрүдә катнашты.

Фестиваль программасы кысаларында оештырылган «Хезмәт белән укыту» программасын үстерү буенча түгәрәк өстәлдә Варвара Кулькова «Хезмәт белән укыту» федераль программасын гамәлгә ашыруда Татарстан Республикасы практикасы һәм «Җәмгыять өчен һөнәри компетенцияләр» Президент грантлары фондының 2024 елга перспективалары турында сөйләде. Казан дәүләт энергетика университетында «Хезмәт белән укыту» федераль программасын иң яхшы Федераль практика буларак тормышка ашыру тәҗрибәсе күрсәтелде.

Татарстан Республикасында 2024 елда Татарстан Республикасы Иҗтимагый палатасы тарафыннан «Татарстан Республикасы Югары уку йортлары студентларының коммерцияле булмаган сектор, социаль җаваплы бизнес, «хезмәт белән укыту» технологиясе буенча гамәлгә ашырыла торган дәүләт структураларының социаль әһәмиятле проектларында катнашуына ярдәм итүдә секторара социаль партнерлыкны үстерү» чарасы гамәлгә ашырыла, ул Татарстан Республикасы Хөкүмәтенең 2024 елга Татарстан Республикасы Дәүләт Советына Татарстан Республикасы Рәисенең мөрәҗәгатен гамәлгә ашыру буенча комплекслы эш планына кертелгән.