Архивчы – ул һөнәр түгел, ул – тумыштан килгән сәләт

2024 елның 18 апреле, пәнҗешәмбе

Татарстан Республикасының Архив эше буенча дәүләт комитетында 2024 елның 16 һәм 17 апрелендә Татарстан Республикасы муниципаль архивларына ярдәм алуга конкурс проектларын халык алдында яклау узды.

Конкурсның эксперт советы составында Татарстан Республикасы Иҗтимагый палатасының Россиянең традицион рухи-әхлакый кыйммәтләрен саклау һәм ныгыту комиссиясе әгъзасы, Татарстан Республикасы Фәннәр Академиясенең Татар энциклопедиясе һәм төбәкне өйрәнү институты директоры Искәндәр Гыйләҗев түбәндәге өч номинация буенча дәгъва кылучыларның проектларын тыңлады: Россия Федерациясе Архив фонды документларын һәм башка архив документларын саклауны тәэмин итү, документларны популярлаштыру һәм файдалану, архив документларын тулыландыру Татарстан Республикасы фондының Татарстан тарихы буенча аудиовизуаль документлары.

Конкурска барлыгы 42 проект белән гариза килгән.